COVID-19 бойынша НУ қауымдастығының ынтымақтастық бастамасының жаңалықтар

COVID-19 пациенттерін емдеп жатқан келесі ауруханаларға бет перделерді, термометрлерді және қорғаныс жинақтарын таратуды ұйымдастырдық:

·       Ұлттық фтизиопульмонология ғылыми орталығы

·       Жұқпалы аурулар ауруханасы

·       № 1 Қалалық аурухана

·       № 2 Қалалық аурухана

·       Балалар жұқпалы аурулар ауруханасы

·       UMC

Біз сондай-ақ басқа ауруханаларға, ардагерлер ауруханасына және темір жол ауруханасына көмек көрсетуді көздеудеміз.

Жақында біз Тараздағы Жамбыл облысы көпсалалы ауруханасынан бірнеше апта бұрын жіберілген 10000 бет перделері мен 20 қашықтықтан дене қызуын өлшейтін термометрлер үшін фотосуреттер мен алғыс хат алдық.

Біздің соңғы есеп берген уақыттан бастап сізге бар ұсыныстарды зерделедік, сондай-ақ жергілікті жеткізушімен жалпы сомасы 15 миллион теңге болатын (жиынтыққа 8000 теңге) 1875 дана жоғары сапалы қорғаныс костюмдері жиынтықтарын (қорғаныс киімі, қорғаныш көзілдірігі, маскалар, қолғаптар және аяқ киім) ауруханаларға жеткізу туралы келісім жасадық.

Әлеуетті жеткізушілермен келіссөздер жоспарланғаннан көп уақытқа созылғандықтан, біз осы қорғаныс костюмдерінің бірінші бөлігі алдағы бірнеше күнде жеткізіледі деп күтеміз. Біздің жоспарымыз оларды жоғарыда аталған Нұр-Сұлтан ауруханаларына бөлу болып табылады. Бұл Нұр-Сұлтан COVID-19 пациенттерін емдейтін барлық ірі ауруханалар  COVID-19 қауымдастығының ынтымақтастық бастамасынан қашықтықтан дене қызуын өлшейтін термометрлер, бет перделер және қорғаныс костюмдері жиынтығы түрінде қолдау алады.

Өткен аптада біз Medsupportkz бастамасына 34 990 теңге ұсындық, олар қаржыны қоғамдық қолжетімділік үшін қол жетімді жоғары сапалы материалдарды өндіру бойынша өз қызметін қолдау үшін қажетті бағдарламалық жасақтаманы сатып алуға жұмсады.

Алдыңғы жаңартуларда айтылғандай, Medsupportkz – бұл Қазақстандық ғалымдар мен студенттерден тұратын волонтерлік ұйым, оның мақсаты COVID-19 емдеу, зерттеу және диагностика саласындағы соңғы жетістіктер туралы Қазақстанның медицина және медицина қызметкерлеріне өзекті ақпарат беру болып табылады. НУ студенттері Medsupportkz бастамасына, атап айтқанда COVID-19 туралы ақпаратты ағылшын тілінен қазақ және орыс тілдеріне аударуға белсенді ат салысады.

15 шілдедегі жағдай бойынша NU Community COVID-19 ынтымақтастық бастамасы медицина қызметкерлері мен олардың отбасыларын қолдау үшін шамамен 43,40 млн теңге жинады, бұл теңгенің АҚШ долларына шаққандағы ағымдағы айырбас бағамын ескерсек біздің мақсатты соманың шамамен 70% – ын құрайды.

Өткен аптада 2,3 миллион теңгеге жуық жаңа жарна алынды және біз өз үлесімізді қосқандардың барлығына алғыс айтқымыз келеді! Жалпы енгізілген соманың 35,97 млн теңгесі жұмсалды немесе бөлінді.

Төмендегі кестеде Назарбаев Университеті қауымдастығының CОVID-19 ынтымақтастық бастамасы 2020 жылғы 15 шілдедегі жағдай бойынша осы уақытқа дейін қаражатты қалай бөлгені көрсетілген.

Қазіргі уақытта бізде 7,43 млн теңге көлемінде қаражат қалдығы бар. Қазір біз бұл қаражатты оңтайлы пайдалануды анықтау үшін Нұр-Сұлтан және Қазақстанның басқа да өңірлерінде көмек көрсетудің басымдықтарын анықтаудамыз.

Егер сіз әлі COVID-19 қауымдастық ынтымақтастық бастамасына үлес қоспасаңыз, кез келген көлемдегі қайырымдылығыңыз өте құнды болады! Сіз өз үлесіңізді 1 нұсқасына сәйкес жалақыңыздан ұстап қалу арқылы немесе 2 нұсқасына сәйкес сіздің банктік шотыңыздан тікелей аудару арқылы қоса аласыз. Өтініштің нысаны мен банктік деректемелері қоса беріледі. NU Community COVID-19 Solidarity Initiative ынтымақтастық бастамасының банктік шоты енді Kaspi.KZ қосымшасында да ашық. Alumni NU GSB Community COVID-19 Solidarity тікелей аударма процесін жеңілдету мақсатында осындай шешімге барды.